10:47
Інсульт
 
Добрий день. Мене звати Олександр Медвідь, лікар-невролог, завідувач відділення гострих мозкових інсультів КНП "Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради".
 
Сьогодні я хочу вам розповісти про таке грізне захворювання як інсульт.
 
Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, яке виникає або через закриття артерії, що живить головний мозок, або через крововилив, який виник внаслідок розриву судини головного мозку та при несвоєчасному і неадекватному лікуванні приводить до інвалідизації пацієнта. До 70% пацієнтів переносять, як правило, ішемічний інсульт. 
 
Після зупинки кровообігу в головному мозку кожну хвилину гине майже 2 млн. нейронів.
 
Основні прояви інсульта це як правило: 
- перекошеність лиця;
- слабкість в руці та нозі на одній половині тіла
- порушення можливості говорити чи розуміти звернену мову
- порушення зору, коли відмічається обмеження поля зору
- порушення координації в рухах, запаморочення, втрата свідомості
 
В лікуванні інсульта основну роль грає час. Дуже важливо при перших ознаках інсульта невідкладно викликати бригаду швидкої медичної допомоги за номером 103 або ж звернутись самостійно в заклад, який спеціалізується на лікуванні інсульту!
 
Саме цьому сучасне лікування інсульта базується на лікуванні пацієнта в так званому «терапевтичному вікні», яке як правило складає 4.5 години від початку симптомів. Саме в цей період високоспеціалізована допомога дозволяє звести до мінімуму всі прояви інсульта і на 4-5 добу пацієнту своїми ногами піти додому та повернутись до повсякденного життя. На сьогодні оптимальним методом лікування ішемічного інсульта є механічна тромбаспірація – операція, направлена на видалення тромба з артерії та відновлення кровотоку до мозку.
 
Дана процедура виконується в умовах рентгенопераційної через прокол в нозі чи руці без розрізу та наркозу. Маленький катетер по судинам проводиться до місця закриття артерії в головному мозку, і спеціальними пастками тромб дістається.
 
На сьогоднішній день наш центр є одним з небагатьох в Україні, де можливо виконання такої операції. 
 
Пам’ятайте – час йде на хвилини, тому що ЧАС — ЦЕ МОЗОК!
 
 
Переглядів: 233 | Додав: yurec26 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar