Відділення функціональної діагностики

Основні задачі відділення функціональної діагностики:

проведення інструментальних досліджень стаціонарним та амбулаторним пацієнтам, які сприяють ранній та точній діагностиці захворювань серцево-судинної системи та органів дихання;

проведення інструментальних досліджень з використанням навантажувальних проб для визначення фізіологічного стану та функціонального резерву серцево-судинної системи та органів дихання;

проведення інструментальних досліджень в динаміці для визначення ефективності вживаних терапевтичних заходів по лікуванню пацієнтів;

проведення інструментальних досліджень, необхідних для часткової та стійкої втрати працездатності, а також для визначення показників, щодо санаторно – курортного лікування;

впровадження в практику роботи нових методів інструментальної діагностики серцево-судинної системи та органів дихання.

У відділенні функціональної діагностики обласної лікарні проводяться функціональні методи дослідження серцево-судинної, дихальної та нервової систем. А саме:

серцево-судинної системи: ЕКГ, ЕКГ з навантаженням та фармакологічними пробами, велоергометрія, реовазографія, капіляроскопія, холтерівське моніторування ЕКГ, холтерівське моніторування АТ;

дихальної системи: спірографія, спірографія з бронхолітиками, дослідження функції зовнішнього дихання;

нервової системи: електроенцефалографія, реоенцефалографія,  та викликані потенціали. 

Наше відділення оснащене:

1- канальними, 3-х канальними, 6-ти канальними кардіографами ("Юкард-100" та "Юкард-200", EDAN SE-3);

комплекс діагностичний: РЕОКОМ (РЕГ, РВГ) для  географічних  досліджень та комплекс "BRAINTESТ-16" для дослідження нервової системи (ЕЕГ);

холтерівськими моніторами ЕКГ та АТ "Ритм-2000";

велоергометром "Ритм-2000";

спірографами: "Spiro lab III" та "SPIROSIFT-3000".

Обстеження, які проводяться в кабінет функціональної діагностики:

Електрокардіографія. Медикаментозні проби ЕКГ.
Метод графічної реєстрації електричних потенціалів виникаючих при роботі серця. Найбільш поширене і дуже інформативне обстеження. Аналіз електрокардіограми при застосуванні медикаментозних та навантажувальних  проб дозволяє оцінювати регуляторну систему організму.

Функція зовнішнього дихання. Спірографія. Сальбутамоловий тест.
Оцінює функцію легень. Оцінюються бронхіальна прохідність, ємність легень, та реакція цих показників на різні варіанти дихання, фізичне навантаження, медичні препарати.

Холтерівське моніторування.
В нашому  відділенні  проводиться   моніторування електрокардіограми  та  моніторування артеріального  тиску за добу. Холтерівське  моніторування, це 24-годинна безперервна реєстрація ЕКГ або АТ з метою виявлення прихованої ішемії міокарда, порушення ритму, небезпечних для життя аритмічних епізодів, що супроводжуються втратою свідомості, а так само для виявлення причини скарг на болі в області серця. 

Велоергометрія – навантажувальна проба, проводиться з метою визначення толерантності хворих до фізичного навантаження, скритої коронарної недос-татності, визначення функціональних можливостей серцево-судинної системи.

Реоенцефалографія. Медикаментозні проби РЕГ.
Реоенцефалографія - дослідження кровонаповнення судин головного мозку виконується на комп’ютерному діагностичному комплексі «РЕОКОМ». Цей метод дозволяє отримати графічну інформацію про стан мозкового кровообігу і відкриває можливості для динамічного вивчення церебральної гемодинаміки при різних захворюваннях.

Електроенцефалографія.
Виконується на сучасному  апараті  «BRAINTESТ-16». Це  обстеження дозволяє оцінити біоелектричну активність головного мозку. Обов’язкове при визначенні причини судом, нападів порушення свідомості, мимовільних рухах. Застосовується для оцінки наслідків черепно-мозкової травми, наприклад, для визначення здатності працювати на висоті та  керувати автомобілем.

Реовазографія.
Виконується на комп’ютерному діагностичному комплексі «РЕОКОМ». Це дослідження периферичних судин верхніх та нижніх кінцівок. 

Капіляроскопія та  Холодова проба
Капіляроскопія — допоміжний метод, що дає уявлення про стан периферичного кровообігу, дозволяє виявити особливості функціонування системи мікроциркуляції (периферичного кровообігу) і вегетативної нервової системи. Об'єктом дослідження виступає капілярна мережа епонихію  пальців рук, ніг, та інших областей залежно  від  сфери  застосування  приладу.

Ph – метрія - Діагностична процедура в процесі якої вимірюється кислотне середовище в шлунку. 

Також у відділенні проводяться такі обстеження як демпінг – синдром, вібротест та динамометрія.

Спеціалісти

img

Завідувач відділення

Чеботарь Тетяна Олексіївна

Лікар з функціональної діагностики вищої категорії

img

Лікар з функціональної діагностики

Патик Світлана Миколаївна

Лікар з функціональної діагностики вищої категорії

img

Лікар-невропатолог

Владімірова Антоніна Іванівна

Лікар-невропатолог вищої категорії

Зателефонуйте: 

+380522397125

Прийом пацієнтів:

понеділок – п’ятниця з 8.00 до 16.00 години. Відділення розташоване на восьмому поверсі третього корпусу.