Торакальне хірургічне відділення

Торакальне хірургічне відділення Кіровоградської обласної лікарні функціонує з 29 жовтня 1959 року. На даний час торакальне хірургічне відділення КНП «КОЛ КОР» розгорнуто на 25 ліжок.

Пацієнтам надається спеціалізована допомога з різноманітними захворюваннями органів грудної порожнини, травмами грудної клітини, виконуються всі види оперативних втручань на легенях, стравоході, межистінні, діафрагмі, перикарді та серці при його пораненнях, при порушенні ритму серця проводиться імплантація штучних водіїв ритму.

Також у відділенні виконуються пластичні операції по медичним і косметичним показанням: на обличчі (верхня та нижня блефаропластика), голові (корекція вушних раковин при капловухості), шиї, грудній клітині (торакопластика), молочних залозах (редукційна пластика молочної залози, зменшувальна та збільшувана маммопластика, у чоловіків – на грудній залозі), черевній стінці (абдомінопластика, видалення та корекція післятравматичних і післяопераційних рубців та деформацій).

Відділення співпрацює з Національним інститутом фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України, Національним університетом охорони здоров'я України імені П.Л.Шупіка, кафедрою торакальної хірургії та пульмонології НМАПО ім.П.Л.Шупіка КНП «Уиївська міська клінічна лікарня № 17», Національним інститутом раку України, Національним НДІ серцево- судинної хірургії академії медичних наук України ім. академіка Н.М.Амосова.

Задачі роботи відділення:

обстеження і хірургічне лікування хворих, що потребують хірургічної допомоги з захворюваннями та травмами грудної порожнини,
госпіталізація хворих з метою лікувально-діагностичної торакальної допомоги,
виявлення і обстеження хворих з легеневою патологією, або хворих з вадами легень,
консультативна допомога іншим відділенням лікарні, районним лікарням, хірургічна допомога, в медичних закладах міста і області,
виїзди у райони області по лінії центру надання екстреної медичної допомоги,
постійне підвищення якості лікувально-діагностичної роботи, спрямоване на зменшення показників летальності та частоти післяопераційних ускладнень,
підвищення кваліфікації лікарів хірургічного профілю центральних районних лікарень та персоналу відділення,
підвищення рівня теоретичних знань, навчання медичного персоналу та різних груп населення з питань захворювання раком легень та стравоходу,
направлення хворих із складною, в диференційному відношенні, патологією на консультацію до профільних НДІ м. Києва.

Перелік хвороб по яким проводиться лікування:

Травми грудної клітини (забій, перелом ребер, травматичний пневмоторакс, гемоторакс, гемоперикард), діагностика та хірургічне лікування злоякісних та доброякісних новоутворень легень, стравоходу, середостіння, м’яких тканин; діагностика та лікування плевритів; лікування абсцесів легень, емпієми плеври; лікування опіків стравоходу, шлунку та ускладнень; лікування ахалазій стравоходу; лікування порушень ритму серця – імплантація штучних водіїв ритму.

Методики обстеження хворих:

Рентгенологічні обстеження – рентгенографія і скопія органів грудної клітини, рентгенографія і скопія стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки з контрастуванням, спіральна комп’ютерна томографія органів грудної клітини і органів черевної порожнини, магнітно-резонансна томографія черевної порожнини та хребта; Ендоскопічні дослідження – фібробронхоскопія, фіброезофагогастроскопія, торакоскопія; Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, плевральних порожнини. Лабораторні дослідження – загальний аналіз крові, сечі, біохімічні аналізи крові, імунологічні аналізи крові, група крові резус - фактор, аналіз крові на реакцію Вассермана, австралійський антиген, аналіз крові на цукор, TORCH інфекції, ВІЛ інфекція, вірусний гепатит. Клінічне, бактеріологічне, цитологічне дослідження харкотиння. Клінічне, бактеріологічне та цитологічне дослідження вмісту плевральної порожнини. Проведення електрокардіографії та дослідження функції зовнішнього дихання. Діагностичні плевральні пункції. Відеоторакоскопія.

Впровадження новітніх методик лікування, робота з новим обладнанням:

Освоїли і впровадили відеоторакоскопічні операції при пораненнях і травмах грудної клітини, при діагностичних обстеженнях (біопсія плеври, медиастинальних лімфатичних вузлів, біопсія субплевральних новоутворень легень неясного ґенезу), відеоторакоскопічні операції з приводу бульозних захворювань легень. Лікування ахалазії стравоходу. Освоєна робота з програматорами по перепрограмуванню і корекції роботи імплантованих штучних водіїв ритму серця. Рентген контрастне дослідження за допомогою комп’ютерної томографії. Впроваджено косметичні операції: при колоїдних рубцях грудної клітини та передньої поверхні черевної стінки, видалення надлишку жирової клітковини з послідуючою торако- або абдомінопластикою, післятравматична корекція вушної раковини, корекція вушної раковини при капловухості, корекція верхньої та нижньої повіки, редукційна пластика молочної залози (зменшувана та збільшувана маммопластика).

Проведення медичних конференцій, участь в медичних конференціях, співпраця з іншими закладами:

Лікарі відділення приймають активну участь в загальнолікарняних конференціях, науково-практичних конференціях, з’їздах.
Відділення торакальної хірургії тісно співпрацює з обласними медичними закладами: КНП «КОФПМЦ КОР» (обласний протитуберкульозний центр), КНП «ОКОЦ КОР» (обласний онкологічний центр), КНП «ОККЦ КОР» (обласний кардіологічний центр) та іншими обласними, міськими та районними медичними закладами.

Завідувач відділенням проводить консультації з пластичної хірургії в відділенні консультативної поліклініки КНП «КОЛ КОР» в кабінеті № 35 з 10.00 до 14.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

Виконуються пластичні операції за медичними показаннями: 

Торакопластика.
Редукційна пластика молочної залози (зменшувана та збільшувана маммопластика).
Абдомінопластика (при відвислому животі).
Післятравматична корекція вушної раковини, корекція вушної раковини при капловухості, корекція верхньої та нижньої повіки.
Післятравматична ринопластика з корекцією носової перетинки.
Видалення та корекція післяопераційних рубців та деформацій. 

Спеціалісти

img

Завідувач відділення

Бондарчук Сергій Павлович

Лікар-хірург торакальний, вища атестаційна категорія

img

Лікар-хірург торакальний

Григорович Володимир Володимирович

Лікар-хірург торакальний, перша атестаційна категорія

Зателефонуйте: 

+380522397167

+380522397103

Прийом пацієнтів:

Торакальне хірургічне відділення КНП «КОЛ КОР» розташоване у 3 корпусі обласної лікарні на 5-му поверсі.

Прийом хворих проводиться в кабінеті № 35 (кабінет торакального хірурга) відділення консультативної поліклініки КНП «КОЛ КОР» корпус №1 щоденно з 10.00 до 13.30, крім суботи та неділі.