Пульмонологічне відділення

Пульмонологія – розділ внутрішньої медицини, який вивчає хвороби органів дихання.

Пульмонологічне відділення є структурним підрозділом терапевтичної служби обласної лікарні, а також лікувально-діагностичним і консультативним центром з питань легеневих захворювань в Кіровоградській області. 

Пульмонологічне відділення розмістилось в новому 6-ти поверховому приміщенні і знаходиться на 5-му поверсі третього корпусу. Відділення має 9 палат різної місткості, які мають центральне водопостачання, опалення, підігрів холодної води та забезпечене централізованим киснем. На території відділення працює маніпуляційний та інгаляційний кабінети.

У відділенні пульмонології проводиться повне обстеження хворих на будь-яку легеневу патологію з використанням сучасних високоінформативних досліджень: рентгенологічних, функціональних, лабораторних, бронхологічних елементів імідж-діагностики – спірально-комп’ютерна томографія, цитологічні та гістологічні дослідження промивних вод  бронхів. Хворим на пульмонологічну патологію проводиться повний комплекс лікувальних, оздоровчих та реабілітаційних заходів.

У лікувальну практику сучасно і оперативно впроваджуються досягнення науки і техніки.

Особливий акцент робиться на профілактичні заходи, попереджувальне та протирецидивне лікування, надається допомога пацієнтам залежним від тютюнопаління.

Захворювань, що лікуються у пульмонології:

запалення легень та бронхів,

бронхіальна астма,

дисеміновані процеси легень,

плеврити,

професійні захворювання органів дихання,

грануломатозні та інтерстиційні захворювання легень,

вади розвитку легень.

Широко впроваджуються новітні методики лікування:

дослідження напруження кисню в крові пацієнтів;

контрастоване томографічне дослідження органів дихання;

бактеріологічне дослідження біологічних матеріалів отриманих з органів дихання;

виконання функціональних проб з бронхолітиками для визначення відповіді бронхіальних рецепторів на медикаменти.

Для госпіталізації до відділення пульмонології необхідно мати електронне направлення на госпіталізацію від сімейного лікаря, а в разі переміщення хворих із інших лікувальних закладів з електронним направлення і формулюванням переведення з іншого ЗОС, а також необхідний мінімум обстеження: розгорнутий аналіз крові, рентгенографія (а не флюорограма), і по можливості, результати дослідження зовнішнього дихання. Обстеження повинно бути виконано напередодні звернення.

Спеціалісти

img

Завідувач відділення

Рижко Олександр Олексійович

Лікар-пульмонолог

Зателефонуйте: 

+380522397134

Прийом пацієнтів:

Якщо Вас турбують якісь скарги чи хворобливий стан, звертайтесь у вдділення консультативної поліклініки КНП «КОЛ КОР», кабінет № 34 з 10.00 до 14.00 щодня, крім суботи і неділі. Функціонує попередній запис на прийом (оскільки кількість пацієнтів обмежена).
За результатами огляду буде прийматись рішення про можливість госпіталізації до відділення. По четвергам з 10.00 до 14.00 здійснює прийом завідувач відділення.