Інфекційно-боксоване відділення

Інфекційне відділення Кіровоградської обласної лікарні функціонує з грудня 2009 року. 

Зараз інфекційне відділення розгорнуто на 30 ліжок, щорічно у відділенні хворим надається спеціалізована допомога з різноманітними інфекційними захворюваннями: 

- із підтвердженою коронавірусною хворобою COVID-19, середньо-тяжкого,  тяжкого та критичного перебігу хвороби.
- грип та гострі респіраторні вірусні захворювання з ускладненнями, які потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
- хворі на герпевірусні, папіломавірусні інфекційні захворювання 
- хворі на гострі та хронічні вірусні гепатити (з ентеральним та парентеральним механізмом передачі);
- інтерферонотерапія при хронічних вірусних гепатитах;
- хворі на ВІЛ інфекцію та СНІД з інфекційними опортуністичними інфекціями;
- кліщовий енцефаліт; іксодові кліщові бореліози (хвороба Лайма);
- геморагічні лихоманки;
- хворі на менінгококову інфекцію;
- хворі на черевний тиф А і В,лептоспіроз, бруцельоз, легіонельоз, ботулізм, які потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
- на малярію;
- токсоплазмоз;
- лейшманіоз;
- рикетсіози: епідемічний висипний тиф та хвороба Брила, що потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
- на правець;
- на бешиху, що потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
- первинні менінгіти та менінгоенцефаліти  (бактеріальної та вірусної етіології);
- хворі на: САРС, чуму, жовту лихоманку, сибірку, чуму, що потребують надання медичної допомоги на 3 рівні.

Відділення співпрацює з провідним інститутом ім. Л.В. Громашевського м. Київ, кафедрами інфекційних хвороб Київської, Харківської та Запоріжської  медичних академій післядипломної освіти. 

Основні завдання відділення

1) забезпечити  консультативну допомогу, госпіталізацію і лікування інфекційних хворих дорослих і дітей віком від 14 років з міст та районів області  інфекційною патологією: госпіталізація, сортування та консультація інфекційних хворих проводиться в приймальному відділенні інфекційного боксованого відділення.

2) надання всім лікувально-профілактичним закладам області організаційно-методичної допомоги в підвищенні якості організації роботи лікарів-інфекціоністів;

3) забезпечити проведення на базі відділення курсів підвищення кваліфікації та спеціалізації медичних сестер інфекційних  кабінетів, відділень, лікарень області;

4) вивчення, узагальнення та впровадження у практику досвіду роботи провідних лікувально-профілактичних закладів України та області.

Обсяг роботи відділення залежить від кількості звернення хворих і епідемічного стану в місті, області, країні. 

Обстеження  інфекційних хворих в відділенні проводиться згідно стандартів лікування та інших нормативних документів затверджених Міністерством охорони здоров’я по кожній інфекційній нозології окремо.
Для  веріфікації діагнозу використовуються можливості лабораторної бази  з визначенням загального аналізу крові з тромбоцитами та ретікулоцитами, загального аналізу сечі, біохімічних досліджень крові, спиномозкової рідини, плевральної рідини, промивних вод бронхів та шлунково- кишкового тракту, бактеріологічні дослідження крові, сечі, спиномозкової рідини, промивних вод, випорожнень, імуноферментні дослідження крові на маркери вірусних гепатитів та ТОРЧ групу інфекційних захворювань, ПРЛ дослідження на маркери вірусних гепатитів та ТОРЧ- інфекції, визначення імунограми та інш.

Для діагностики широко використовуються можливості комп’ютерної діагностики (СКТ та МРТ дослідження), можливості проведення інших функціональних досліджень (УЗД органів черевної порожнини, нирок, серця, фібробронхоскопія, фіброгастродуоденоскопія, фіброколоноскопія та інш.), рентгенологічні дослідження та інш.

Відділення обладнано сучасною системою вентиляції та каналізації із знезараженням сточних вод, має в своїй структурі 4 бокси, 5 полубоксів, палату інтенсивної терапії на 3 ліжка обладнану апараторою для проведення ШВЛ, прикроватними моніторами «Ютас», електоровідсмоктувачами, пульоксиметрами, дозаторами, підведений кисень та інш.

Щорічно лікарями відділення проводяться лікарські конференції по актуальним питанням інфекційної патології згідно плану затверджених основних організаційних заходів по обласній лікарні та області, проводяться семінарські заняття з районими  інфекціоністами та лікарями, які виконують їх функції, проводиться навчання лікарів – інтернів за спеціальністю інфекційні хвороби.

Лікарі відділення приймають участь в роботі республіканських та міжнародних медичних конференціях та з’їздах стосовно актуальних питань інфекційних захворювань. 

На даний час інфекційно-боксоване відділення вже майже два роки функціонує, як ковідний госпіталь для лікування хворих на коронавірусну хворобу COVID-19.

Працює відділення на 30 ліжок  і 3 ліжка палати інтенсивної терапії, де до кожного проведено централізований кисень, у відділенні є 20 концентраторів. Лікування проводиться згідно клінічних протоколів,  клінічних настанов  надання медичної допомоги хворим зі спеціальності  «Інфекційні хвороби» та затвердженими наказами МОЗ України, міжнародними протоколами, настановами  і клінічними рекомендаціями  

Із самого початку, як госпіталь відкрився, ми забезпечені всім, завжди в нас є халати, костюми, респіратори, маски, шапочки, бахіли. 

При поступленні в інфекційне відділення колектив зробить все необхідне для всебічного обстеження та лікування хворого.

В відділенні працює кваліфікований медперсонал. Колектив прикладає всі свої знання, вміння, сили для швидкого одужання хворих. За це їм вдячний кожний виписаний пацієнт. Незважаючи на всі труднощі, що нам довелося пережити, наш колектив  є найкращими професіоналами у своїй справі, людьми з великим серцем, людьми з великою душею, наповненою співчуттям та благородством, та мріями. Ми з гордістю усвідомлюємо свою цінність. Нас об'єднує наша буденна праця, наша безкорислива любов до своєї професії, наша гордість і радість від кожного вилікуваного пацієнта.

Згідно програмі профілактики та боротьбі з грипом та ГРВІ, COVID-19 SARS CoV2  відділення забезпечено в достатній кількості антибактеріальними препаратами, противірусними, розчинами.

Успішно діє на базі інфекційно-боксованого відділення Кіровоградської обласної лікарні реалізація Державної цільової  соціальної програми профілактики, діагностики та лікування хронічних вірусних гепатитів період до 2016  року. Препарати отримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Правила направлення хворого на консультативний прийом та госпіталізацію до інфекційного відділення затвердженні наказами департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та повинні включати:
направлення сімейного лікаря чи районного інфекціоніста (або міського інфекціоніста) або лікаря, який виконує функції лікаря інфекціоніста з визначенням діагнозу, мети консультації, проведених раніше обстежень (згідно стандартів стосовно кожної нозології).

Спеціалісти

img

Завідувач відділення

Смірнова Олена Георгіївна

Лікар-інфекціоніст, вища кваліфікаційна категорія

img

Ординатор

Василенко Володимир Станіславович

Лікар-ординатор, вища кваліфікаційна категорія

img

Ординатор

Жукова Наталія Леонідівна

Лікар-ординатор, вища кваліфікаційна категорія

Зателефонуйте: 

+380522397107 - цілодобово

+380660646018 - цілодобово

+380522397277 - з 8.00 до 16.00

Прийом пацієнтів:

Прийом хворих на консультацію проводиться щоденно з 8.00 до 16.00 в приймальному відділенні інфекційного відділення.
Прийом хворих на лікування проводиться цілодобово.